Mapa stránky

Slovensko je slobodná krajina, pretože ho obývajú slobodní ľudia. Na to, aby bola krajina slobodná, totiž nepostačuje, aby ju neokupovala či nekolonizovala cudzia moc.

Čítať celý článok...
 

Na rodinnom cintoríne Jeffersonovcov, neďaleko slávneho sídla Monticello, ktoré si sám naplánoval a postavil Thomas Jefferson v štáte Virginia, je hrob a náhrobný kameň s jednoduchým nápisom „A Perfect Gentleman“. Inak nič, nijaké meno, ani dátum narodenia a smrti. Napriek tomu to nie je anonymný hrob.

Čítať celý článok...
 

Absolútnu väčšinu novinárov zaujíma premiér Fico výhradne ako politik a “riešia” ho cez politické okuliare. To je v poriadku, keď už majú také na nose. Mňa už dávno zaujal ako psychológa, ktorým ešte kdesi v hĺbke duše stále som, hoci už do vedy dávnejšie nefušujem.

Čítať celý článok...
 

Verím na petície, lebo patria k tým skromným zbraniam, ktoré má k dispozícii občan v koncfrontácii s verejnou mocou. Ale pozor na papiere, ktoré vám strčia pod nos. Čítajte pozorne, než pod ne napíšete svoje meno. Stačí totiž použiť správny slovník a naliehavý tón a ľudia stratia ostražitosť a kritický odstup. A podpíšu takmer čokoľvek.

Čítať celý článok...